(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Приоритетні напрямки   >  Інфаркт міокарда

Інфаркт міокарда

Інфаркт міокарда – це одне з найбільш розповсюджених захворювань в кардіології. Ключова причина захворювання – гостре порушення кровообігу в серцевому м’язі, в результаті якого виникає ішемія тканин серця, а в результаті ураження виникає некроз (омертвіння). Якщо раніше інфаркт міокарда був захворюванням людей здебільшого старшого віку, але тепер інфаркт стає дедалі молодшим.

ЯК ПРОХОДИТЬ ЛІКУВАННЯ

 • Прийом та консультація в висококваліфікованих фахівців в Київській обласній клінічній лікарні
 • Первинне обстеження хворого лікарями, вирішення питання про госпіталізацію
 • Призначення лікувально-діагностичної допомоги в кардіології
 • Виконання лікування інфаркту міокарда

Діагностика інфаркту міокарда

Діагноз ставиться на основі:

 • Скарг пацієнтів
 • Змін на ЕКГ (електрокардіограмі)
 • Підвищення спеціальних ферментів крові

Чому настільки важливо негайно госпіталізувати пацієнта в спеціалізований центр лікування інфаркту міокарда?

 • Ефективне знеболююче при інфаркті – це важливий етап медичної терапії
 • Можливість використання тромболізу – це швидкий спосіб розчинення утвореного тромбу
 • Кисень (адекватна оксигенація) – це інгаляція киснем, яка зменшує розміри змертвілої тканини серцевого м’яза.
 • Госпіталізація в наш центр інтенсивної терапії можлива цілодобово, без вихідних

Перших декілька днів протікання гострого інфаркту міокарда небезпечні як виникненням небезпечних для життя аритмій, так і прогресуючим враженням міокарду, можливий також його розрив, який призводить до смерті.

Хворому з інфарктом міокарду необхідна термінова госпіталізація для проведення оперативного лікування. Інтенсивна терапія при інфаркті міокарду має на меті купірувати больовий синдром, відновити прохідність корональної артерії та кровообіг у серцевому м’язі, запобігти ускладненням захворювання.

Що потрібно знати!

Основні симптоми інфаркту міокарда

Найбільш вираженою клінічною ознакою інфаркту міокарда – це біль і відчуття дискомфорту. Біль може локалізуватися в області грудей ліворуч, у верхній частині живота, може віддавати в верхні кінцівки, нижню щелепу. При інфаркті біль носить тривалий характер, з рівною мірою ймовірності виникає у спокої і при фізичному навантаженні, не залежить від фази дихання й положення тіла пацієнта. Біль при такому захворюванні, як інфаркт, не знімається прийомом таблеток нітрогліцерину.

Інші симптоми інфаркту міокарда

Практично всі пацієнти відзначають підвищену пітливість, слабкість і запаморочення на тлі гострого нападу інфаркту міокарда. У деяких випадках симптоми інфаркту міокарда можуть носити атиповий характер.

 • Абдомінальна форма – болі локалізуються у верхній частині живота, супроводжуються здуттям живота, нудотою, блювотою;
 • Астматична форма – представлена наростаючою задишкою, нагадує напад бронхіальної астми;
 • Атиповий больовий синдром може локалізуватися не в грудях, а в правій руці, плечі, клубової ямці;
 • Безбольова ішемія міокарда спостерігається рідко, частіше у хворих на цукровий діабет/li>

При інфаркті міокарда показана екстрена госпіталізація в кардіологічну реанімацію. При гострому періоді протікання хвороби пацієнту пропонується постільний режим і психічний спокій. У перші 24 години після розвитку інфаркту міокарда можна провести відновлення перфузії шляхом тромболізису або екстреної балонної коронарної ангіопластики.

Реабілітаційний курс починається безпосередньо в стаціонарі лікарні. Одночасно з лікувальною терапією та проходженням фізіопроцедур поступово, потроху нарощуються фізичні навантаження і їх інтенсивність. Квапити події, форсувати навантаження категорично заборонено: необхідно починати з легких вправ лікувальної фізкультури, і тільки потім плавно переходити до ходьби по рівній поверхні, пізніше по сходах або пологих схилах.

По суті, здатність нормально переносити навантаження при ходьбі по сходах є своєрідним індикатором готовності до нормального життя. Ті пацієнти, які в неспішному темпі можуть підніматися на 4-5 поверх без виникнення болю в грудях і перепочинок, знаходяться на фінальній стадії відновлення.

Правильна дієта також є важливим чинником, що сприяє нормалізації стану. Низькокалорійна їжа, з малим вмістом солі, тваринних жирів і цукру – найбільш поширена варіація дієти. Людина, що пережила напад повинен набагато частіше споживати продукти містять антиоксиданти (свіжі фрукти і овочі), омега-3 жирні кислоти (оливкова олія, нежирні сорти риби) і магній (висівки, горіхи, бобові).