(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Новини   >  Війна не завадила зробити оновлення в Київській обласній клінічній лікарні

Війна не завадила зробити оновлення в Київській обласній клінічній лікарні

КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» відвідали Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та його заступники. У спілкуванні з ними взяли участь: заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова, голова профільної комісії Марія Кисельова та депутат облради Ярослав Москаленко, заступник голови КОВА Олег Торкунов, директор департаменту охорони здоров’я обладміністрації Олена Єфименко, очільник лікарні Іван Клюзко та представники колективу медзакладу.

Учасники зустрічі ознайомилися із роботою ключових відділень лікарні. Зокрема, в закладі створено консультативно-діагностичний центр, аби пацієнти могли обстежитись, не виходячи з будівлі. Удосконалено електронний документообіг, – тепер можна попередньо записатися на консультацію та обстеження. На стадії розробки програма попереднього запису он-лайн.

Відроджено відділення торакальної хірургії. В умовах активної фази бойових дій у області та столиці – це дало можливість надавати фахову допомогу військовослужбовцям, бійцям тероборони та мирним жителям, які постраждали від обстрілів.

Київщина – не є винятком, коли мова йде про серцево-судинні захворювання. Як і по всій Україні, людей, які потребують висококваліфікованої допомоги, надзвичайно багато. У Київській обласній лікарні беруться робити надскладні операції, саме у кардіохірургічному відділенні. З 2015 року тут щорічно виконується близько 1500 операцій на судинах та 300 стентувань коронарних артерій. А вже у 2020 рік у відділенні виконано 2362 кардіохірургічних втручань, 609-м пацієнтам проведено стентування коронарних артерій, 119-м пацієнтам імплантовано кардіостимулятори. І ці цифри зростають. На сьогодні завершено реконструкцію кардіореанімації та операційного блоку. Крім того, на завершальному етапі – монтаж та введення в експлуатацію обладнання. Проте, для повноцінного функціонування кардіохірургічного відділення і впровадження відкритих операцій на серці вкрай необхідне оснащення спеціалізованим дороговартісним обладнанням. З проханням допомогти медики сьогодні звернулися і до Міністра охорони здоров’я, і до присутніх чиновників та депутатів.

«Варто зазначити, що сьогодні на сесії депутати проголосували про включення у структуру обллікарні обласного кардіодиспансера, що дасть можливість мешканцям області отримувати медичну допомогу ще більш структуровану, ефективну та покращить умови роботи персоналу», – на цьому наголосила заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова. «Адже, метою реорганізації – є створення повного циклу кардіологічної допомоги: діагностика, стаціонарне лікування, кардіохірургія і, що важливо, кардіореабілітація», – зазначила заступниця КОР.

Під час презентації нововведень у роботі медичної установи генеральний директор КНП Іван Клюзко зазначив, що тепер цілодобово пацієнти мають можливість отримати офтальмологічну допомогу, у тому числі, екстрену. А на базі Ендоскопічного відділення відкрито Центр боротьби з шлунково-кишковими кровотечами.

Одне з ключових відділень – Центр голови та шиї, до якого входять віддлення щелепно-лицевої хірургії і лор-відділення та лоронкології.

Що стосується співпраці з лікарнями вторинного рівня, до пацієнтів, які не можуть бути транспортовані до обласної лікарні, виїжджає бригада вузькопрофільних спеціалістів для надання екстреної хірургічної допомоги. Така послуга називається «Лікар до пацієнта».

«Ми бачимо перші кроки у виведенні лікарні на якійсний рівень надання медичних послуг. Безперечно, для того, щоб зробити лікарню сучасною, де мешканці Київщини зможуть отримувати повний цикл медичної допомоги різних напрямків, треба докласти ще дуже багато зусиль. Головне – розумний підхід, бажання і консолідована робота усіх гілок влади», – наголосив депутат облради Ярослав Москаленко.

Сьогодні Світ відзначає День медичної сестри. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, вручаючи відзнаки медсестрам лікарні, сказав: «Можливо, для когось ваша робота непомітна. Але повірте, я бачив під час ковіду, як медсестри робили все можливе для порятунку пацієнтів. Я бачив, як з перших днів війни медичні сестри залишаються і в сільських амбулаторіях, і в травматологічних корпусах лікарень та роблять титанічну героїчну роботу», – зазначив міністр.

Першим кроком оцінки державою нелегкої праці медсестри стало підвищення заробітної плати до 13,5 тис. грн. Також, Віктор Ляшко пообіцяв: у рамках відновлення України буде зроблено автономізацію професії медсестри, що передбачає розширення її повноважень та підвищення статусу.