Підготовка до обстеження
- Направлення від лікаря з зазначеним попереднім діагнозом та уточнення щодо зони дослідження.
- Візьміть попередні результати досліджень (УЗД, КТ, МРТ, рентген) та іншу медичну документацію, якщо вона є.
- В зоні дослідження зніміть металеві прикраси (шпильки, сережки, окуляри, пірсинг), масляні пов’язки – уточніть у лікаря.
Підготовка до цифрової рентгенографії
- Рентгенографія попереково-крижового відділу хребта, тазу, крижів та куприка
- За 3 дні до дослідження необхідно виключити з меню продукти, що викликають посилене газоутворення в кишечнику – квасолю, горох, чорний хліб, молоко, капусту і газовані напої.
- Напередодні та перед візитом – за 2-3 години – зробити очисні клізми.
- При відсутності протипоказів, замість клізми можна прийняти спеціальні послаблюючі засоби, наприклад. «Фортранс»(Перед вживання уважно прочитайте інструкцію)
- Не їсти щонайменше за 12 годин до дослідження.
- Екскреторна (видільна) урографія.
- Необхідне очищення кишечника від калових мас і газів, це досягається за допомогою клізм напередодні ввечері і вранці за 2—3 години до дослідження.
- При відсутності протипоказів, замість клізми можна прийняти спеціальні послаблюючі засоби, наприклад. «Фортранс»(Перед вживання уважно прочитайте інструкцію)
- За добу до урографії бажано обмежити вживання рідини. Це підвищує концентрацію сечі і тим самим поліпшує контрастність зображення сечових доріг.
- Оскільки рентгеноконтрастні речовини володіють діуретичним ефектом, вранці в день дослідження необхідно виключити вживання рідини, проте жорстке обмеження не стосується їжі – пацієнт може легко поснідати.
Види досліджень
Цифрові рентгенологічні дослідження
Дослідження внутрішніх органів та систем виконуються досвідченими фахівцями на високоякісних та сучасних рентгенівських апаратах Opera та Toshiba з моментальною цифровою обробкою знімків. Це дозволяє отримувати відмінні цифрові зображення з мінімальним опроміненням пацієнта.
Результати дослідження можна отримати того ж або наступного дня в реєстратурі. Зазвичай результати однієї зони рентген-дослідження готові вже через 15-20 хвилин. Але, якщо трапиться складний випадок, доведеться почекати довше.
Тотальна вісь хребта\обох нижніх кінцівок – сучасний рентгенівський метод, який дозволяє визначити з точністю до 1мм та 1̊ отримати інформацію про різноманітну деформацію та відхилення від норми.
Необхідність дослідження:
- Ступінь варусної/вальгусної деформації нижньої кінцівки.
- Вибір методу лікування при вираженому гонартрозі між коригуючою остеотомією та ендопротезуванням.
- Передопераційна підготовка.
- Післяопераційний контроль.
- Сколіотичної деформації хребта.
Конусно-променева комп’ютерна томографія (КПКТ) – сучасний рентгенівський метод дослідження, який є різновидністю комп’ютерної 3D томографії.
КПКТ зумовлена високою інформативністю та розширює діагностичні можливості в стоматології, оторінолярингології та щелепно-лицьової хірургії. За допомогою нашого ORTHOPHOS SL 3D виробництва компанії SIRONA (Німеччина) можливо отримати знімки щелепи, зубних рядів, скронево-нижньощелепного суглоба, верхньощелепних пазух, кісток лицьового черепа.
Переваги
-
- Максимум інформації: об’ємне дослідження для вирішення ендодонтичної задачи або при плануванні одиночної реставрації.
- Точність: тривимірні реконструкції які можливо вивчати під різним кутом, від зйомки всієї зубощелепної системи до 3D-об’ємної одиничної реставрації.
- Безпека: променеве навантаження на організм людини в декілька разів менше ніж при спіральній комп’ютерній томографії.
- Швидкість: одне сканування займає всього лише 14 секунд.
Ортопантограма (панорамний знімок зубів) – це стоматологічна методика променевої діагностики, яке відноситься до нашого відділення. Дослідження дозволяє отримати розгорнуте сканування такої складної ділянки за допомогою спеціального рентгенівського апарата – цифрового ортопантомографа PLANMECA. Панорамний знімок дозволяє виявити патологію верхньої та нижньої щелеп, зубах, суглобів та приносових пазух.
Можливості ортопантомаграми:
- Оцінка стану зубощелепної системи, кореневих каналів, кісткової тканини та скронево-щелепних суглобів.
- Травматичні пошкодження щелепи.
- Пародонтит та його стадії, карієс, в тому числі під пломбою та коронкою.
- Новоутворення різноманітного ґенезу.
- Запальні захворювання верхньощелепних пазух.