(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Статті   >  Двобалонна ентероскопія

Двобалонна ентероскопія

Стрімкий розвиток медичної техніки в другій половині XX століття дозволяє значно покращити діагностику найрізноманітніших захворювань шляхом впровадження нових методів інструментальної та лабораторної діагностики. Були розроблені і впроваджені в клінічну практику методи фіброволоконної ендоскопії, УЗД, KT і МР томографії, дихальні тести, біохімічні та імуноферментні методи. Тим не менш, в діагностиці захворювань тонкої кишки до недавнього часу мали місце об’єктивні труднощі, які в більшості випадків не дозволяли встановити правильний діагноз за допомогою вищевказаних способів інструментальної діагностики.
Тонка кишка залишалася для клініцистів «чорним ящиком»: динамічне рентгенконтрастний дослідження (пасаж барію по тонкій кишці). Це створювало передумови до тривалого існування різних захворювань тонкої кишки (дивертикули, ангіодісплазіі, пухлини – неходжкінська лімфома, міоми, саркоми, фіброміоми, хвороба Крона тонкої кишки, целіакія та інші), які найчастіше визначалися діагнозами: «внутрішня кровотеча неясної етіології», « біль ішемічний синдром »і т.д.
Більш інформативним рентгенологічним методом діагностики патології тонкої кишки є ентероклізіс, при якому рентгено-контрастна речовина вводиться під тиском через зонд безпосередньо в ДПК або худу кишку. При цьому можливе діагностування органічної патології тонкої кишки – лімфома, стриктура, дивертикулез, хвороба Крона.
Основним недоліком рентгенологічних методів дослідження є неможливість визначення патології слизової оболонки тонкої кишки. Тому зміни слизової оболонки – судинні аномалії (наприклад, ангіодісплазіі), виразки та інша патологія (атрофія кишкових ворсинок, афти та ін.), Яка може бути причиною тонкокишковій кровотечі, при рентгенологічному дослідженні не діагностуються.

Двобалонна ентероскопія

Двобалонні ентероскопія (ДБЕ) була розроблена в 2001 доктором Hironi Yamamoto. Її виконують за допомогою спеціального ентероскопа невеликого діаметру з гнучким тубусом, просуванню якого сприяє попеременное надування і здування фіксованих на них балонів. Перевагою ДБЕ більш висока маневреність, що дозволяє виконати ретрофлексію ентероскопа, що недоступно для колоноскопа.
За допомогою двобалонні ентероскопа лікар може не тільки виявити джерело кровотечі в тонкому кишечнику, а й провести гемостазу. На підставі даних відеокапсульноі ентероскопія він виконує біопсію, проводить видалення поліпів і чужорідних тіл, здійснює діагностику та лікування стенозів тонкого кишечника, а також здійснює лікувально-лікувальні заходи при хворобі Крона та інших патологічних станах тонкого кишечника.

Двобалонна ентероскопія використовується для уточнення діагнозу при:

– Підозра на тонкокишечні кровотечі (з можливістю ендоскопічної зупинки кровотечі);
– При підозрі на пухлини тонкої кишки (з можливою біопсією);
– Запальні захворювання тонкої кишки і для уточнення діагнозу при хворобі Крона;
– При дифузних поліпозах;
– Для балонної дилатації стриктур тонкої кишки;
– Захворюваннях оперованого шлунка і тонкої кишки
– Для ендоскопічної поліпектомія;
– Для вилучення чужорідних тіл;
– Хронічної діареї та болей в животі.
– Підготовка до дослідження;

Ентероскопія – складне тривале дослідження, яке проводиться тільки під наркозом в умовах стаціонару. Перед проведенням ентероскопія необхідно пройти стандартне передопераційне обстеження, так званий клінічний мінімум, що включає ряд лабораторних аналізів, електрокардіограму, консультацію терапевта. Як і при колоноскопії, напередодні дослідження необхідно пройти підготовку проносними препаратами.

Можливі ускладнення ентероскопії:

  • абдомінальний больовий синдром;
  • біль в горлі;
  • гіпертермія;
  • блювота;
  • кровотеча (1,2% випадків);
  • перфорація слизової (1,7%);
  • гострий панкреатит (0,6%);
  • аспіраційна пневмонія;
  • паралітична непрохідність кишечника.

 

Мінімізувати їх дозволяє висока кваліфікація лікаря, без якої неможливо і отримання повної діагностичної інформації.На базі Київської обласної клінічної лікарні у відділенні проктології проводиться двох балонна ентероскопія на новітньому обладнанні: ендоскопічної стійці фірми Pentax моделі EPK – i7000, відеоентероскопом Pentax VBS – 2990i.