(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Новини   >  Інтерв’ю проктолога Володимира Юрійовича Пироговського

Інтерв’ю проктолога Володимира Юрійовича Пироговського

За допомогою ендоскопа можна не тільки поглиблено обстежити тонкий кишечник, але і видалити в ньому поліп або зупинити кровотечуЛюди досить часто скаржаться на біль у животі і розлад шлунка. Але так можуть проявлятися самі різні захворювання, і лікареві не завжди відразу вдається правильно поставити діагноз і призначити лікування.

– Тонкий кишечник, довжина якого досягає в середньому трьох метрів, дуже важко обстежити, – рассказиваетзаведующій відділенням проктології Київської обласної клінічної лікарні Володимир Пироговский.

– Коли звертається людина, якого турбує біль у животі, пронос, зниження гемоглобіну, доктор нерідко сумнівається в діагнозі. Не знаходячи причини, вважає ці прояви синдромом подразненого кишечника, хоча насправді це може бути більш небезпечне захворювання – целіакія (ушкодження слизової через непереносимості білка глютену) або ж хвороба Крона.

Пацієнти часто запитують, чи можна досліджувати тонкий кишечник за допомогою магнітно-резонансної або комп’ютерної томографії. Можна, але ці методи по інформативності значно поступаються капсульної ендоскопії, яку ми успішно застосовуємо вже більше трьох років. Щоб лікар міг побачити слизову зсередини, пацієнт ковтає «електронну» таблетку, яка при проходженні по тонкому кишечнику робить знімки і передає зображення на комп’ютер. Якщо на них виявляється проблемна зона, застосовуємо ентероскопія – прилад, який з’явився у нас недавно. З його допомогою можна взяти шматочок тканини на дослідження під мікроскопом в разі пухлини або глибокої виразки або зробити невелику операцію – видалити поліп, зупинити кровотечу.

– Маніпуляції проводяться під наркозом?
– Так. Оскільки вони болючі і травматичні, застосовуємо загальне знеболювання. Ентероскопія потрібна тільки у випадках неясного діагнозу, коли капсула показала якісь зміни слизової.
– Які нові види операцій ви застосовуєте?
– Якщо у людини виявлена невелика пухлина прямої кишки, проводимо ендоскопічну операцію, що зберігає орган. Робимо її через спеціальний прилад проктоскоп, не розрізаючи живіт. При геморої сьогодні часто застосовуємо більш прогресивний і комфортний метод лікування: гемороїдальні вузли не видаляємо, а перев’язуємо йдуть до них артерії, перекриваючи кровопостачання.

Які симптоми вказують на захворювання тонкого кишечника? Як провести ентероскопія людині, якій протипоказаний наркоз? У яких випадках пряму кишку оперують щадним методом? Чи можна вилікувати геморой без операції?

На ці та інші питання сьогодні, 24 квітня, з 15:00 до 16:00 під час прямої лінії «ФАКТІВ» відповість проктолог Володимир Юрійович Пироговский.
Дзвонити до редакції за телефоном (044) 236-90-69