(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Новини   >  Методика ранньої реабілітації

Методика ранньої реабілітації

Завідувач відділенням ранньої реабілітації та інтенсивної терапії, заслужений лікар України, Попов Олексій Васильович, ділиться досвідом унікальною розробленої методики ранньої реабілітації.

Відео з інтерв’ю доступно за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=GhoUbLUExYU

Один з варіантів перспективного напрямку ранньої реабілітації був впроваджений в роботу Київської обласної клінічної лікарні. Це відділення – єдине в Україні, яке перейняло досвід зарубіжної клініки і вже на протязі 2 років успішно працює над найскладнішими ситуаціями саме ранньої реабілітації.

Основним завданням створення палати ранньої реабілітації було надання допомоги в ранньому реабілітаційному періоді хворим з гострим порушенням мозкового кровообігу. У зв’язку зі сформованою ситуації в країні, ми досить активно зараз стали брати пацієнтів з травматичними ураженнями спинного та головного мозку. У палаті ранньої реабілітації ми беремо пацієнтів з вираженими порушеннями функцій, морфологічним ураженням головного мозку. Ми беремо пацієнтів з тривалими розладами свідомості, з вегетативним станом і напрацювали досить непоганий досвід надання допомоги в даній ситуації.

За час існування палати у нас пройшло 11 пацієнтів з вегетативним станом розлади свідомості. Завдяки правильному підходу в лікуванні, 6 пацієнтів практично вийшли з вегетативного стану, що є гарним результатом. Навіть за світовими даними іноді цифри ми отримували менше.

Чому це важливо? Що таке лежачий хворий, який себе не обслуговує? Це вся родина практично змінює весь спосіб життя, 3-4 людини випадають з роботи, держава несе колосальні витрати, оскільки йде робоча одиниця, а також це подальша інвалідність людини.

Що ми використовуємо в палаті? Використовуються всі останні методики: створена мультидисциплінарна бригада, в штаті є рефлексотерапія, имеются: логопед, кінезітерапевт, психотерапевт при необхідності. Ми зробили крок вперед, оскільки вітаємо присутність в лікувальному процесі самих родичів, що є потужним стимулюючим фактором для пацієнта, коли він знаходиться в стані сприйняття навколишнього світу. Це одна сторона, а друга – це те, що родичі за період проведення рефлекторних заходів вчаться, що робити з пацієнтом, оскільки рано чи пізно вони виявляються один на один з цим пацієнтом. І коли вони беруть участь у процесі лікування, вони мають уявлення, які реабілітаційні заходи він може і сам здійснювати, тому що процес реабілітації з такими розладами досить тривалий.

Незважаючи на досить важку неврологічну патологію й супутні соматичні порушення, катамнес (спостереження після виписки) за такими пацієнтами показує, що чим більш раннє розпочато заходи реабілітації, тим краще результати. З 110 осіб, пролікувати в палаті, 20 відновило часткову працездатність, 30-40% придбали можливість самообслуговування, що є колосальним результатом.

У штаті 18 чоловік, які обслуговують 6 ліжок. Ми вдячні нашої адміністрації, головному лікарю Анкін Н.Л. за ідею створення палати в Київській обласній клінічній лікарні.

Чи можуть у Київську обласну лікарню у відділення ранньої реабілітації потрапити пацієнти м.Київ та інших областей України?

Безумовно можуть, ми співпрацюємо з іншими регіонами, а також з Науково-дослідним інститутом. Досить часто до нас направляють пацієнтів з Інституту нейрохірургії, Інституту ортопедії. Необхідно приїхати до нас і привезти документи, що характеризують патологію пацієнта, після вивчення останніх, буде прийматися рішення про можливість госпіталізації для ранньої реабілітації.