(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Новини   >  Палата ранньої реабілітації

Палата ранньої реабілітації

У структурі відділення працює палата ранньої реабілітації, в якій надається медична допомога пацієнтам з наступною патологією:

  • Гостре порушення мозкового кровообігу за ішемічним типом зі збереженням вітальних функцій з 3-5 дня від початку захворювання.
  • Рухові, координаторні, мовні розлади у результаті перенесених травматичних уражень нервової системи поза періодом нестабільності неврологічних проявів і вітальних функцій, але не пізніше 4-6 місяців після травми.
  • Рухові, координаторні, мовні розлади внаслідок перенесеного енцефаліту, менінгоенцефаліту, геморагічного інсульту поза гострого періоду, але не пізніше 4-6 місяців.
  • Стану після транзиторних порушень мозкового кровообігу, лакунарні інфаркти мозку, ХНМК в стані вираженої декомпенсації мозкового кровообігу.
  • Тривалі порушення свідомості за типом вегетативного стану (апалічний синдром), що виникли після судинного або травматичного ураження головного мозку при збереженні вітальних функцій, до трьох місяців з моменту виникнення.

Мета реабілітації

Основною метою реабілітації пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу полягає в досягненні повного відновлення функцій, або, якщо це неможливо, зменшення вираженості функціональних обмежень, оптимальна адаптація хворого в суспільстві. Тільки ефективні реабілітаційні заходи в ранньому відновному періоді інсульту, проведені в повному обсязі, сприяють мінімізації функціональних обмежень.

Метою фізичної реабілітації при більш значному дефекті є зменшення проявів основних симптомів захворювання, профілактікеа та лікування ускладнень, пов’язаних з захворюванням, корекція функціональних розладів, пристосування до наявного руховому і когнітивному дефіциту, підвищенні толерантності до фізичних навантажень, поліпшення якості життя, збільшення соціальної активності.

Суть реабілітації

Основою реабілітаційних заходів є сучасні дані нейронаук про процеси репарації в центральній нервовій системі. В даний час у відділенні є необхідне обладнання для проведення РР постінсультних хворих (функціональні ліжка, протипролежневі матраци, функціональні приліжкові столики, стельові й пересувні електропідйомники, ходунки, тростини, велотренажери, «шведська стінка», обладнання для ерготерапії (побутова реабілітація), повністю оснащені кабінети лікувальної фізкультури, рефлексотерапії, фізіотерапії, а також інші пристосування для навчання хворих самообслуговуванню.

У фазі ранньої мобілізації у відділенні організовується активізуючий догляд і контроль за вітальними функціями: сечовипусканням, дефекацією, ковтанням, прийомом їжі. До активізуючого догляду відносяться також лікування положенням (ЛП), рання вертикалізація (РВ), застосування спеціально підібраної дієти, достатнє споживання рідини, використання компресійних панчіх.

Про палату реабілітації

Відділення обладнане унікальними технічними засобами для нейрореабілітації за кращими європейськими зразками (спеціально обладнані палати, зали фізичної реабілітації та зал ерготерапії). У відділенні встановлено стельовий електропідйомник, вертикалізатор, апарати роботизованої кінезітерапії, використовується пересувний електропідйомник.

Усі технічні засоби є доповненням до роботи фахівців мультидисциплінарної команди і допомагають досягти успіху.

Дивовижні успіхи сучасного підходу до нейрореабілітації у Європі та розвинених країнах світу грунтуються на роботі мультидисциплінарної реабілітаційної команди. Кожен член цієї команди є надзвичайно важливою ланкою в досягненні результату.

Реабілітаційна команда нашого відділення

Це група висококваліфікованих фахівців: неврологів, фахівців з фізичної реабілітації (кінезіотерапевт і ерготерапевти), фахівця з відновлення мови (логопеда), фізіотерапевта, масажистів, рефлексотерапевта і спеціально навченого середнього медичного персоналу. Вони створюють потужну мотивацію до одужання і допомагають відновити втрачені функції. Але головний член нашої команди – це пацієнт і його родина, які вмотивовані на одужання! Необхідно відзначити, що значно кращі результати досягаються у випадках, коли родичі активно включаються в процес нейрореабілітації.

Крім цього, за період лікування родичі пацієнтів набувають навички догляду за хворим, ЛФК, кінезіотерапії, що створює запоруку успіху реабілітації та адаптації пацієнта після виписки зі стаціонару.

Пам’ятайте – чим раніше почати реабілітацію, тим кращий прогноз відновлення втрачених функцій і повернення до максимально повноцінного життя!

​​