(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Новини   >  Пам’ятка хворому на подагру

Пам’ятка хворому на подагру

Хвороба королів і геніїв, так у середні віки називали подагру, вважаючи її привілеєм представників королівської сім’ї та придворної знаті. Актуальною ця патологія залишається і донині, оскільки від неї страждає молоде працездатне населення, переважно чоловічої статі. Що потрібно знати пацієнту з подагрою?

Якщо ви прокинулися під ранок від нестерпного розпираючого болю у великому пальці ноги, можливо, у вас подагра. Домашні засоби в такому випадку не допомагають. Від розпарювання стає ще гірше, трохи полегшити стан може холод. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, негайно зверніться до лікаря за допомогою.

Подагра – це одне з небагатьох існуючих захворювань, при якому лікуванням є суворе дотримання дієти. Дієта складається з молочно-рослинної і вуглеводної їжі, з обмеженням м’ясних і рибних страв. Справа в тому, що в деяких продуктах, переважно в м’ясі та рибі, містяться особливі речовини – пурини, які в організмі перетворюються на сечову кислоту. Якщо вона недостатньо виводиться з сечею, то утворює кристали, які відкладаються в суглобах і навколосуглобових тканинах – найчастіше саме в області суглоба великого пальця. Тому із вашого меню назавжди повинні зникнути усілякі біфштекси, відбивні, шашлики. Концентрація пуринів особливо велика саме в смаженому м’ясі та м’ясі молодих тварин, наприклад, телятині. Безумовно можна дозволити собі 2-3 рази на тиждень м’ясо або рибу, але тільки у відвареному вигляді. А от від бульйону, в якому варилося м’ясо або риба, доведеться відмовитися – всі пурини пішли в нього!

Їжте будь-які овочі, фрукти, ягоди. З рослинних продуктів в забороненому списку тільки бобові – боби, квасоля, горох, сочевиця, а також щавель і брюссельська капуста.

Що провокує напади подагри?

Щоб попередити новий напад подагри, потрібно знати, які обставини можуть його спровокувати.

  • Переїдання плюс випивка – пособники подагри. До речі, лікарі помітили: гострий напад часто починається у хворого після риболовлі або полювання. Звичайно, самі по собі ці заняття не шкідливі, біда в тому, що завершуються вони часто рясним поїданням – і запиванням (!) – Улову або видобутку.
  • Напади можуть виникати після фізичних перевантажень.
  • Після травми, у тому числі і після хірургічної операції.
  • У результаті різкої втрати рідини, якщо ви, наприклад, опинитеся в місцевості з сухим жарким кліматом або перегрієтесь в сауні.
  • Після прийому без призначення лікаря деяких ліків, наприклад, діуретиків (сечогінних).

При тривалому існуванні подагри скупчення сечової кислоти можуть організовуватися практично у всіх органах і тканинах організму – під шкірою, в м’язах, клітковині, що оточує органи, що провокує розвиток реактивного запалення, тому у страждаючих подагрою пацієнтів дуже часто виникають супутні захворювання:

  • ішемічна хвороба серця;
  • симптоматична артеріальна гіпертонія;
  • метаболічний синдром;
  • остеопороз;
  • подагрична нефропатія

Якщо говорити про медикаментозну терапію, то на сьогоднішній день існує цілий арсенал препаратів, схем і методик лікування для боротьби як з гострим приступом подагри, так і хронічною подагричною артопатією. До слова, фахівці нашого відділення володіють всіма сучасними методиками лікування цього грізного недуга, постійно поповнюючи свій досвід новими знаннями та передовими досягненнями науки, стажуючись і беручи участь у міжнародних конференціях та конгресах.

Завжди раді Вам допомогти. Будьте здорові!