(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Статті   >  Що потрібно знати про хелікобактерні інфекції

Що потрібно знати про хелікобактерні інфекції

На стан здоров’я сучасної людини впливають стреси, висока екологічна навантаження, неправильне і нерегулярне харчування. Це призводить до зростання кількості хворих з патологією шлунково-кишкового тракту і жовчовивідних шляхів. Лікуванням цієї групи захворювань займаються гастроентерологи.

В даний час існують ефективні методи лікування гастроентерологічної патології, які дозволяють у випадку хронічної патології домогтися стійкої і тривалої ремісії, а при гострій патології провести успішне лікування.

У розвитку захворювань шлунка, дванадцятипалої кишки і навіть пухлин шлунка доведена роль Helicobacter pylory (Hp), тобто хелікобактерної інфекції. Природний джерело хелікобактерної інфекції – це, перш за все, людина, причому інфікування може відбуватися і в дитячому віці. Гелікобактерна інфекція підступна ще й тим, що передається від людини до людини настільки легко, що небезпека зараження існує навіть при звичайних побутових контактах. Досить попити з однієї пляшки з інфікованим – і можлива передача інфекції. Хвороба дуже швидко може поширитися на всю сім’ю пацієнта. Саме тому гастроентерологи сьогодні констатують сплеск захворювань, викликаних хелікобактерної інфекцією.

Клінічні прояви хелікобактерної інфекції різноманітні. Від незначних симптомів шлункової диспепсії (нудота, тяжкість після їжі в шлунку, запах з рота, болі в надчеревній ділянці, печія, невмотивована втрата ваги, втрата апетиту, перекручення смаку, деякі алергічні шкірні захворювання) до вираженого больового синдрому. Однак слід зазначити, що останнім часом часто спостерігається так зване безсимптомний перебіг захворювання, коли людина не пред’являє ніяких скарг. Однак при додаткових методах обстеження у цих пацієнтів знаходили виражені зміни в шлунку і дванадцятипалої кишці (від виражених гастритів до виразкової хвороби). Тому настійно рекомендуємо проводити обстеження на хелікобактерну інфекцію.

На сьогоднішній день існують різні варіанти діагностики хелікобактерної інфекції, одним з яких є дихальний тест. Перевагами дихального тесту є – швидкість виконання та отримання результату (10 хвилин), висока точність дослідження, абсолютна безпека методу.

Коли і кому необхідно пройти діагностику на наявність хелікобактерної інфекції:

– При болях у животі, печії, нудоті, відрижці, швидким насиченні після їжі;

– Членам сім’ї хворого захворюваннями шлунково-кишкового тракту;

– При контролі після проведення антихелікобактерної терапії.

Якщо у Вас виникли проблеми з кишечником або турбують неприємні відчуття в животі, періодично виникає нудота або печія, то Вам необхідно звернутися до лікаря-гастроентеролога, оскільки ці симптоми можуть бути першим проявом серйозної патології.

Нижче наведено невеликий діагностичний тест, при позитивній відповіді хоча б на одне питання якого слід звернутися до лікаря:

  • Ви часто відчуваєте болі в животі?
  • Чи впливає випробовувана біль на Вашу повсякденну активність і виконання робочих обов’язків?
  • Ви спостерігаєте втрату ваги або зниження апетиту?
  • Ваш біль супроводжується блювотою або нудотою?
  • Спостерігаєте Ви зміни в поведінці кишечника?
  • Прокидаєтеся Ви від інтенсивного болю в животі?
  • Страждали Ви в минулому від таких захворювань, як виразкова або жовчнокам’яна хвороба, запальні захворювання кишечника, хірургічні втручання внутрішніх органів?
  • Чи не викликають прийняті Вами ліки побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту (аспірин, диклофенак, ібупрофен, індометацин та ін.)?

Успіх лікування у відомій мірі залежить не тільки від лікарської терапії, що пропонується лікарем, але і від пацієнта, якому необхідно позбутися шкідливих звичок, змінити стиль життя, пунктуально приймати ліки і т. Д. Вас не залишать наодинці з проблемою. Після необхідного обстеження в гастроентерологічному відділенні КОКЛ Вам призначать необхідне лікування і запропонують програму профілактичних заходів.