(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

 

АЛЕРГОЛОГІЯ

КОКЛ  >  Стаціонар  >  АЛЕРГОЛОГІЯ

Алергологія— розділ медицини, який вивчає алергічні реакції та захворювання, причини їх виникнення, механізми розвитку та прояви, а також методи діагностики, профілактики та лікування.

Алергічні захворювання виникають на фоні ослабленої імунної системи, яка піддається атаці зовнішніми і внутрішніми подразниками — алергенами.

 

Алергія може проявлятися різними симптомами, серед яких:

 • Висипання на шкірі;
 • Набряклість і гіперемія шкірних покривів;
 • Свербіж і печіння;
 • Закладеність носу або виділення з нього;
 • Набряклість повік;
 • Почервоніння очей;
 • Першіння в горлі;
 • Сльозоточивість;
 • Розлади ШКТ;
 • Часті чхання;
 • Приступи задухи;
 • Сильний надривний кашель зі свистом в грудях, та інше.

ВІДДІЛЕННЯ АЛЕРГОЛОГІЇ

У відділенні алергології Київської обласної клінічної лікарні щоденно допомагають хворим, які страждають на бронхіальну астму, атопічний дерматит, кропив’янку, набряк Квінке, полінози, алергічні риніти і кон’юнктивіти тощо. Проводиться розмежування істинних та псевдоалергічних реакцій. У відділені алергології Ви маєте можливість пройти повне алергологічне обстеження у власній сертифікованій клініко-діагностичній лабораторії, шкірну алергодіагностику з пилковими (дерева, лугові трави, бур’яни), епідермальними (шерсть тварин) і побутовими (різні види домашнього пилу, збагаченого алергенами кліща) алергенами, визначення специфічних антитіл плазми крові до алергенів (пилкових, побутових, грибкових, епідермальних, харчових); скористатися консультацією досвідчених практикуючих лікарів; пройти ефективну специфічну імунотерапію для зниження сенсибілізації до більшості алергенів; регулярно проходити курс підтримуючої терапії. Для об’єктивного контролю за перебігом бронхіальної астми та диференціальної діагностики з хронічним обструктивним захворюванням легень активно використовуються інструментальні методи діагностики: рентгенографія ОГП, спірометрія + проба з бронхолітиком, бронхоскопія. Для лікування алергічних захворювань застосовується етіотропна, патогенетична та симптоматична медикаментозна терапія:· базисна терапія бронхіальної астми – інгаляційні глюкокортикоїди та холінолітики;· антигістамінні препарати та препарати, що блокують прозапальні медіатори ранньої фази алергічної відповіді (антагоністи лейкотрієнових рецепторів);· небулайзерна терапія;· специфічна імунотерапія алергенами (алерговакцинація);· фізіотерапевтичне лікування.

ПРИЙОМ У ЛІКАРЯ

Основним завданням лікаря-алерголога є виявлення конкретного алергену у пацієнта, як причини захворювання, призначення специфічного лікування і покращення цим якості життя людини. Прийом лікаря-алерголога починається з вивчення історії хвороби, збору анамнезу, спілкування з пацієнтом. Після цього призначаються необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, які підтверджують клінічний діагноз.Крім усього необхідного спектра діагностичних процедур, пацієнту також надається вся інформація щодо стану здоров’я, причин виникнення алергії і методів її профілактики в подальшому. Призначення ж комплексного лікування дає можливість позбутися неприємних симптомів алергії, які заважають у повсякденному житті.

ЛІКАРІ-АЛЕРГОЛОГИ

Київська обласна клінічна лікарня зібрала в своїх стінах досвідчених лікарів алергологів з багаторічним стажем, які підготують для Вас індивідуальний план обстеження і визначать подальший курс лікування. З нами Ви зможете забути про свої проблеми зі здоров’ям.