(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

 

Щелепно-лицева хірургія

КОКЛ  >  Стаціонар  >  Щелепно-лицева хірургія

Васильєв Олександр Сергійович

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ХІРУРГІЇ

Щелепно-лицьова хірургія – окремий розділ медицини, який об’єднує елементи стоматології та хірургії, який спеціалізується на методах діагностики та оперативного лікування різних гнійно-запальних процесів щелепно-лицевої ділянки, новоутворень слинних залоз, навколоносових пазух, ротової порожнини, шиї, переломів кісток лицьового черепа, вроджених і набутих дефектів прикусу. У сферу щелепно-лицевої хірургії також входить дентальная імплантологія та ортопедія, надання косметичної та реконструктивної корекції форми обличчя і скул, участь в симультанних черепно-щелепно-лицевих операціях при поєднаних травмах.

Основні напрямки роботи

Синус-ліфтинг

Синус-ліфтинг від 5 864,16 грн.

Реконструкція орбіти

Реконструкція орбіти від 7 177,74 грн.

Ортогнатична операція
Артропластика СНЩС

Артропластика СНЩС від 8 348,10 грн.

Репозиція, імобілізація уламків нижньої щелепи

Репозиція, імобілізація уламків нижньої щелепи від 3 683,50 грн.

Репозиція, МОС нижньої щелепи в ділянці кута тіла

Репозиція, МОС нижньої щелепи в ділянці кута тіла від 6 737,77 грн.

Репозиція, МОС нижньої щелепи в ділянці суглобового відростку

Репозиція, МОС нижньої щелепи в ділянці суглобового відростку від 6 665,80 грн.

Репозиція, МОС вилицево-орбітального комплексу

Репозиція, МОС вилицево-орбітального комплексу від 6 463,75 грн.

Репозиція, МОС верхньої щелепи

Репозиція, МОС верхньої щелепи від 7 210,00 грн.

Гайморотомія

Гайморотомія від 6 769,14 грн.

Цистектомія І категорії

Цистектомія І категорії від 6 293,08 грн.

Цистектомія ІІ категорії

Цистектомія ІІ категорії від 4 245,43 грн.

Видалення конкременту з протоку слинної залози

Видалення конкременту з протоку слинної залози від 3 775,23 грн.

Видалення слинної залози

Видалення слинної залози від 7 159,98 грн.

Видалення новоутворень І категорії

Видалення новоутворень І категорії від 7 413,79 грн.

Видалення ретенованих, атиповорозміщених зубів І категорії

Видалення ретенованих, атиповорозміщених зубів І категорії від 5 849,86 грн.

Видалення ретенованих, атиповорозміщених зубів ІІ категорії

Видалення ретенованих, атиповорозміщених зубів ІІ категорії від 3 415,21 грн.

Розкриття, дренування абсцесів І категорії

Розкриття, дренування абсцесів І категорії від 6 598,01 грн.

Розкриття, дренування абсцесів І категорії

Розкриття, дренування абсцесів ІІ категорії від 4 412,97 грн.

ПХО ран І категорії

ПХО ран І категорії від 6 491,17 грн.

ПХО ран ІІ категорії

ПХО ран ІІ категорії від 4 150,41 грн.

Деформація середньої зони обличчя

Деформація середньої зони обличчя від 8 766,39 грн.

Кісткова пластика альвеолярних паростків щелеп

Кісткова пластика альвеолярних паростків щелеп від 8 154,58 грн.

Кісткова пластика щелеп

Кісткова пластика щелеп від 12 700,78 грн.

Дентальна імплантація І категорії

Дентальна імплантація І категорії від 5 630,62 грн.

В цю суму входить перебування в палаті, аналізи і діагностичні обстеження, анестезія, операційні медикаменти (без витратних матеріалів).

Як потрапити на стаціонарне лікування

стаціонар

Наші лікарі

Спеціалісти нашого центру активно запроваджують новітні, сучасні, ексклюзивні технології та методи лікування.

mkd-team-image
Копчак Андрій Володимирович
Щелепно-лицевий хірург, Доктор медичних наук, Професор
mkd-team-image
Васильєв Олександр Сергійович
ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ХІРУРГІЇ
mkd-team-image
Чепурний Юрій Володимирович
Лікар стоматолог-хірург вищої категорії
mkd-team-image
Павличук Тетяна Олександрівна
Лікар стоматолог-хірург
mkd-team-image
Кустрьо Тетяна Валеріївна
Щелепно-лицевий хірург
mkd-team-image
Романова Анна Юріївна
Лікар стоматолог-хірург
mkd-team-image
Ноженко Олександр Анатолійович
Лікар стоматолог-хірург вищої категорії
mkd-team-image
Носир Олександр Володимирович
Лікар стоматолог-хірург
mkd-team-image
Хасапетов Бенік Суренович
ЗАВІДУВАЧ ОПЕРАЦІЙНИМ ВІДДІЛЕННЯМ
mkd-team-image
Терлецький Ростислав Олегович
Лікар стоматолог-хірург
mkd-team-image
Калашніков Данило Олегович
ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВИЙ ХІРУРГ, СТОМАТОЛОГ-ХІРУРГ
mkd-team-image
Слободянюк Аліна Сергіївна
Щелепно-лицевий хірург, стоматолог-хірург
mkd-team-image
Демідов Валентин Григорович
Лікар стоматолог-хірург вищої категорії

Відділення щелепно-лицьової хірургії і стоматології в Київській обласній клінічній лікарні спеціалізується на всіх видах патологій кісток, зубів і м’яких тканин обличчя. Нашим пацієнтам пропонується широкий асортимент послуг європейської якості, починаючи від дентальної імплантації і закінчуючи краніопластики дефектів кісток черепа. Для діагностики захворювань щелепно-лицьової зони застосовуються дентальная рентгенографія, ортопантомографія, ангіографія, контрастна рентгенографія норицевого ходу, комп’ютерна томографія з 3D реконструкцією щелеп, магнітно-резонансна томографія, ендоскопічні та сонографические-методи. При підозрі на пухлинний процес обов’язково проводиться цитологія і гістологія тканини новоутворення. У нашому відділенні з успіхом виконується дентальная імплантація, реконструктивні втручання при дефектах лицьового черепа, відновлення скронево-нижньощелепного суглоба, лікування всіх видів гнійно-запальних процесів, новоутворень слинних залоз і м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки, переломів і пухлин кісток лицьового скелета (альвеолярного відростка, носових, піднебінних, слізних, виличні, верхньощелепних кісток і нижньої щелепи), порушення прикусу. Спільно з нейрохірургами проводиться краниопластика дефектів кісток черепа титановими пластинами.

Величезна кількість патологій щелепно-лицевої ділянки, починаючи з флегмони обличчя і закінчуючи стійкою невралгією трійчастого нерва, можуть бути остаточно ліквідовані тільки оперативним шляхом. Значна частина людей потребує хірургічного лікування зубів, яке неможливо провести в звичайному стоматологічному кабінеті амбулаторії. Якість життя пацієнтів після реконструктивних операцій на особовому скелеті збільшується в рази. Щелепно-лицьова хірургія взаємодіє з іншими областями медицини, наприклад, хронічні невралгії трійчастого нерва вимагають суміжній консультації невролога, вивих суглобів щелепи – травматолога. Якщо Ви в пошуках першокласного відділення для госпіталізації, зупиніть вибір на багатопрофільних установах. Саме такою є Київська обласна клінічна лікарня.

Остеомієліт

Остеомієліт – це гнійно-запальне захворювання, що вражає кісткову тканину і кістковий мозок. Збудниками можуть бути різні гноеобразующей бактерії, наприклад стафілокок, стрептокок або гнійна паличка. Вони потрапляють в кістку контактним шляхом (посттравматичний варіант) або через кров (гематогенний).

Щелепно-лицьові хірурги займаються лікуванням остеомієліту верхньої і нижньої щелепи, що виникає через гнійного отиту, захворювань зубів, важких травм з порушенням цілісності кісток лицьового черепа.

Лікування остеомієліту включає в себе медикаментозні і хірургічні компоненти. По-перше, уражену ділянку кістки піддається промиванню антибактеріальними засобами, в ході чого відбувається видалення гнійних мас і ліквідація збудника. У разі розвитку швидкопрогресуючого і не піддається консервативному лікуванню гнійного запалення, нетипової форми остеомієліту або наявності секвестрів, свищів потрібно радикальне оперативне втручання. Також пацієнт потребує общеукрепляющей, дезінтоксикаційної, протизапальної терапії і знеболення.

Флегмона

Флегмона шиї і / або особи – це гнійне запалення, яке викликається бактеріальними мікробами і супроводжується високим підйомом температури, болями в ураженому ділянці, наявністю припухлості, гіперемії, набряку зі збільшеною щільністю м’яких тканин і шкіри.

За локалізацією може бути глибокою (виникає в міжм’язової тканини) або поверхневої (знаходиться в підшкірній клітковині).

Ця патологія дуже серйозна і може призвести до тяжких наслідків при відсутності лікування, головним моментом якого є розтин гнійного вогнища, видалення нежиттєздатних ділянок тканини з наступною санацією і дренуванням ураженої зони.

Періостит

Периостит – це запальне захворювання, що вражає окістя (різновид сполучної тканини, яка покриває зовнішню частину кістки).

Періостит верхньої або нижньої щелепи має альтернативну назву – флюс. Найбільш часто щелепно-лицьові хірурги мають справу з одонтогенних периоститом. Його причинами є запальні процеси зубів (періодонтит, пульпіт, запущений карієс).

Хвороба проявляється набряком щоки, гіпертермією, інтенсивним болем в області ураженого зуба, що посилюється при навантаженні на зуб, появою гнійної шишки на гіперемійованою яснах, погіршенням загального стану. Виділяють гострий і хронічний варіанти периостита. Методом лікування є виключно хірургічне втручання – декомпресія і розтин гнійного вогнища з наступним налагодженням спеціального дренажу. Також важливо ліквідувати першопричину хвороби (провести санацію зубів). Медикаментозна терапія у таких пацієнтів включає в себе застосування антибіотиків, сульфаніламідів, антигістамінних препаратів, вітамінів.

Деформація щелепи

Деформація нижньої і / або верхньої щелепи – порушення правильної морфологічної структури даних ділянок особи. Виділяють наступні варіанти: збільшення (макрогнатії, макрогенія), зменшення (микрогнатия, мікрогенія) розмірів щелепи або наявність патологічних дефектів, опуклостей.

Деформації можуть бути вродженими (аномалії розвитку, негативний внутрішньоутробний вплив) або набутими (важкі травми обличчя, голови; наслідки остеомієліту).

Проблема має не тільки естетичний, але і функціональний аспект. Неправильний прикус порушує процес нормального жування і травлення в цілому. У таких хворих часто виникають запально-дистрофічні захворювання ротової порожнини. У важких випадках спостерігаються розлади дихання.
Лікування деформацій щелепи залежить від їх локалізації і характеру. Збільшені ділянки видаляються шляхом остеотомії. Також широко застосовується аугментація власної хрящової, кісткової тканини або штучні імплантати.

Вивих щелепи

Вивих – порушення правильного відповідності поверхні однієї кістки з іншого.

Вивих нижньої щелепи виникає після травм, різких рухів під час їжі або без якої-небудь причини. Останній варіант називають звичним вивихом, і він часто трапляється у людей зі слабким зв’язковим апаратом або анатомічними особливостями суглоба. Головний момент лікування – вправлення вивиху скронево-нижньощелепного суглоба і відновлення його нормального функціонування. Потім щелепа фіксують на деякий час за допомогою пов’язки.

Вивих верхньої щелепи буває набагато рідше. Він лікується шляхом накладення шини.

Перелом

Переломи кісток лицьового скелета виникають при різних травмах і характеризуються складністю клінічної картини і лікування.

Всі переломи класифікують на підвиди:

 • Без зміщення.
 • Зі зміщенням – спостерігається диспозиція кісткових уламків.
 • Відкритий перелом – кісткові фрагменти порушують цілісність шкіри і слизових оболонок.
 • Закритий перелом – цілісність не порушена.

Особливий вид – подвійний перелом. У разі його виникнення щелепу розходиться в три сторони. Це загрожує асфіксією в результаті западання язика. Найбільш часто спостерігаються переломи відростка суглоба нижньої щелепи, які необхідно диференціювати з вивихом. Діагноз легко встановити після рентгенівського знімка.

Лікування переломів кісток лицьового скелета полягає у фіксації і зіставленні уламків, іммобілізації з метою подальшої регенерації кісткової тканини. У ряді випадків використовується остеосинтез, шинування.

Порушення прикусу

Порушення прикусу – це неправильне і неповне змикання зубів верхньої і нижньої щелепи. Корекція даної проблеми здійснюється шляхом використання спеціальних механічних пристроїв (пластини, брекети, капи) або хірургічним шляхом.

Пухлина

Пухлина – це новоутворення з безконтрольним зростанням клітин. Онкологія щелепно-лицевої ділянки може мати найрізноманітнішу локалізацію (на шиї, обличчі, верхньому або нижньому столітті, губі) і глибину ураження (шкіра, слизові, м’які тканини, кісткові структури).

За морфологічною структурою пухлини можуть бути добро- або злоякісними. Останній варіант представляє найбільшу небезпеку. Злоякісні новоутворення можуть метастазировать в лімфатичні вузли і віддалені органи.

Лікування має бути комплексним. Воно полягає в радикальному видаленні пухлини і застосуванні хіміотерапії, променевої, таргетной терапії з метою пригнічення росту патологічних клітин і попередження рецидивів.

Методи лікування

Шинування

Шинування – це зіставлення кісткових уламків за допомогою механічних пристроїв, таких як скоби або шини. У щелепно-лицевої хірургії найбільш часто використовується при переломах верхньої або нижньої щелепи.

Також існує шинирование зубів. Воно застосовується в разі патологічної рухливості і поганий фіксації зубного ряду.

Краніопластика

Краніопластика – оперативна методика, за допомогою якої відновлюють дефекти кісток черепа. Суть її полягає в заміщенні відсутніх ділянок фрагментами власної кісткової тканини (аутопластика) або донорської (аллопластика). Також з цією метою можуть застосовуватися титанові пластини.

Краніопластика проводиться пацієнтам, які перенесли травми або захворювання, що вражають кістки голови (остеомієліт, пухлини). Даний вид оперативного втручання не тільки усуває косметичний дефект, але також захищає головний мозок від повторних травм і проникнення інфекції.

Остеотомія

Остеотомія – це хірургічна методика, метою якої є виправлення вроджених або придбаних деформацій кісток, надання їм більш правильної анатомічної форми. Проводиться шляхом висічення і видалення цільових ділянок кісткової тканини.

Часто виконується при аномаліях верхньої або нижньої щелепи, переломах.

Остеосинтез

Остеосинтез — сборное название оперативных методов лечения переломов и деформаций костей.

Остеосинтез верхней или нижней челюсти, как и других костей человеческого тела, может осуществляться следующими путями:

 • Открытый остеосинтез — выполняется путем иссечения тканей над костью и сопоставления отломков.
 • Закрытый остеосинтез — выполняется с сохранением целостности мягких тканей.

Виконуються оперативні втручання:

 • Видалення зубів будь якого рівня складності
 • Запальні захворювання твердих та м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки
 • Новоутворення як кісток лицевого черепа, так і яких тканин щелепно-лицевої ділянки
 • Захворювання слинних залоз
 • Травматичні ушкодження щелепно-лицевої ділянки
 • Реконструктивно-відновні оперативні втручання при дефектах та деформаціях кісток лицевого черепа ( ортогнатична хірургія, заміщення дефектів індивідуалізованими конструкціями, кісткові пластики )
 • Захворювання скронево-нижньощелепного суглобу ( новоутворення, ендопротезування СНЩС)
 • Мультидисциплінарні оперативні втручання з одночасним залученням декількох суміжних спеціалісті

Обстеження, що використовуються та доступні для діагностики щелепно-лицевої ділянки:

 • усі види класичної рентгенологічної діагностики та ортопантомографія
 • ангіографія судин голови та шиї
 • комп’ютерна томографія з наступною 3D репродукцією та за необхідності цефалометричним аналізом
 • МРТ діагностика

Виготовлення прототипованих та стереолітографічних 3D моделей кісток лицевого черепа за даними комп’ютерної томографії

Ортогнатична хірургія

Що робити коли у Вас неправильно змикаються зуби? Більшість людей вважають, що прикус(співвідношення верхніх і нижніх зубних рядів при їх змиканні) можна виправити за допомогою брекетів, але ніхто не враховує, що існують проблеми з вродженими деформаціями  кісток лицьового скелету із ними брекети самостійно вправитися не можуть.

За допомогою Ортогнатичної хірургії лікарі нашого Центру виправляють положення щелеп і відновлюють функціональність та естетику людини. Перші зміни пацієнти помічають в період до 7 днів, а естетичний та функціональний результат оцінюють протягом всього життя.

Реконструкція орбіти

Травми в щелепно-лицевій ділянці трапляються найчастіше. За рахунок складності анатомії одночасно є одними з найнебезпечніших, які потребують в більшості випадків спеціального лікування. Тому при травмуванні середньої зони обличчя найчастіше трапляються переломи в ділянці нижньої та медіальної стінок орбіти. На основі даних комп’ютерної томографії пацієнту моделюють індивідуальний дизайн імплантата для відновлення нижньої та медіальної стінок орбіти з урахування відновлення її форми та об’єму, корекції положення очного яблука. Після виготовлення імплантата шляхом прототипування його за створеною моделлю з полімера медичного призначення – PEEK, проводиться оперативне втручання. Пацієнту проводять репозицію очного яблука та м’якотканного орбітального вмісту згідно розробленої віртуальної моделі, позиціонування індивідуалізованого імплантату для відновлення стінок орбіти та підтримки очного яблука, який чітко відповідатиме рельєфу збережених орбітальних стінок. В заданому
положенні проводять фіксацію імплантата в результаті чого вдається досягти відновлення положення очного яблука. В результаті операції вдається повернути око в нормальне положення, симетричне здоровому, забезпечити збереження зору, рухів очного яблука в повному обсязі та значно зменшити виразність диплопії.

Синус ліфтинг

Синус ліфтинг – оперативне втручання, яке допомагає збільшити рівень кісткової тканини альвеолярного паростку верхньої щелепи для подальшої дентальної імплантації. Одним і основним етапом операції є створення «віконця» в передній стінці верхньощелепного синуса, відшаровування мембрани, яка вистилає гайморову пазуху та внесення кістового матеріалу, який за певний період часу створює умови для подальшого лікування.

Захворювання СНЩС

Пацієнти із захворюваннями скронево-нижньощелепних суглобів складають значний контингент серед звернень до нашого Центру. Це стало рушійною силою до впровадження нових напрямків лікування даного виду патології. Одним з найбільш дієвих та ефективних методів в світі, що включені до стандартів лікування усіма фаховими спільнотами з лікування патології суглоба,  є артроскопія та артроцентез, які дозволяють провести якісну діагностику, лікування та ліквідувати больовий синдром.

Відгуки

Руслан Павленко ТОП, дуже крутий лікар, справжній професіонал з золотими руками, Дуже йому вдячна....

- Пацієнт

Дякую Павленку Руслану,дуже фаховий спеціаліст, прооперував мене минулого року,якби не він та інші спеціалісти відділення,не знаю,щоб було,бо на місці поставили невірний діагноз. Дякую лікарям відділення за їхні золоті руки!!!

- Пацієнт

Копчак Андрій Володимирович-прекрасний лікар, золоті руки, дякуємо!!!!!

- Пацієнт

Паціент

Дуже вдячна лікарям обласної лікарні, а саме завідувачу щелепно-лицевої хірургії Павленко Руслану Анатолійовичу та інтерну Калашніков Данило Олеговичу. За те, що врятували мені зуб, коли мій лікар стоматолог сказав,що в мене кіста 15-го зуба і потрібно рвати зуб, я почала шукати іншого лікаря і мені порадили звернутися в щелепно-лицеву. Я приїхала без будь якого попереднього запису пояснила,що мене турбує мене відразу відправили зробити знімок. Лікар оглянув знімок і сказав, що не все втрачено і зуб вони мені збережуть, була проведена операція по видаленню кісти, кіста в мене була біля гайморової пазухи, Руслан Анатолійович мені пояснив, щоб була обережною, мені зашили все б добре, але через 3 дні я порвала шви по своїй необережності, і знову приїхала до них зашивати. Дуже вдячна Павленко Руслану Анатолійовичу за терпіння,турботу, та професіоналізм, більше б таких лікарів.