(044) 237-02-86

Контактний центр

Пн-пт: з 8:00 по 16:30

вул. Багговутівська, 1

м. Київ

КОКЛ  >  Статті   >  Весняний гіповітаміноз

Весняний гіповітаміноз

Авітаміноз – це вітамінна недостатність. У нашому випадку йдеться про весняний гіповітаміноз, в слідстві обмеженого надходження вітамінів в організм.

Вітаміни беруть участь у важливих процесах обміну речовин, які впливають на ріст, розвиток і життєздатність людини.

Головний принцип у попередженні гіповітамінозу – це збалансоване харчування. Весняна дієта повинна обов’язково містити весь спектр поживних речовин: білків, жирів і вуглеводів.

Щодня треба їсти все – овочі, фрукти, крупи, зелень, продукти тваринного походження. У світі не існує ідеального універсального продукту, який би містив всі необхідні нам вітаміни.

Основні симптоми гіповітамінозу:

  • Сонливість, втома, зниження уваги.
  • Підвищена дратівливість.
  • Апатія.
  • Погіршення стан нігтів.
  • Лущення шкіри.
  • Кровоточивість ясен.
  • Загострення вже наявних хронічних захворювань.

Заповнити недолік необхідних організму корисних речовин можна за допомогою вітамінно-мінеральних компонентів. Вибираючи вітаміни, важливо враховувати, що не всі комплекси однаково ефективні. Мікроелементи і вітаміни по-різному засвоюються організмом, і взаємодіючи можуть впливати на процес всмоктування один одного. При виборі вітамінів звертайте увагу на їх склад. Навесні організм потребує таких вітамінах: А, групи В, С, D, Е, а також мінералах (селен, магній, залізо). Синтетичні вітаміни за структурою такі ж, як і природні, тільки отримані хімічним шляхом, вони мають однакові властивості, менше викликають алергічні реакції. Зручною формою прийому є капсули.

Правила прийому вітамінів краще узгодити з Вашим лікарем. Вітаміни в організм людини надходити повинні щодня, їх неможливо наповнити взапас.