Олег Олегович Кензов з’явився на світ 19 серпня 1988 року в Полтаві. Батькам тоді ледь виповнилося по сімнадцять, і первістка назвали на честь батька. У родині згодом народилася молодша сестра Олена. Хлопець ріс у звичайній полтавській атмосфері, де музика швидко стала головною пристрастю. Ще в дитинстві він виступав на шкільних ранках, писав вірші і мріяв про сцену. Успішність у школі іноді страждала через ці захоплення, але мама пильно стежила за відвідуванням, і Олег закінчив навчання хорошистом.

Після школи він вступив до Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка на спеціальність психолога і соціального педагога. Диплом отримав, проте музика вже міцно тримала його в своїх обіймах. З шістнадцяти років Кензов працював у міських клубах — спочатку як ведучий і репер, а згодом як виконавець власних треків. Разом із друзями створив гурт «17-й регіон». Колектив брав участь у молодіжних конкурсах, зокрема у відбірковому турі фестивалю «Червона Рута» у Полтаві. Через кілька років Олег приєднався до команди «Принципова зміна», яка вже мала певну популярність у клубному середовищі. Саме там відточувався його стиль — суміш поп-мелодій і хіп-хоп ритмів, енергійна подача і вміння тримати залу.

У 2011 році доля зробила різкий поворот. Кензов потрапив на кастинг другого сезону шоу «Х-фактор». На сцені він виконав композицію Олександра Сєрова «Я люблю тебя до слёз». Голос, емоція і щирість зробили свою справу — судді пропустили його далі. Хоча до фіналу він не дійшов, участь у проєкті відкрила двері в український шоу-бізнес. Після шоу Олег продовжив виступати, а в 2013 році підписав контракт із продюсерським центром Вадима Лисиці FOXXSTUDIOS. Це дало змогу записувати професійні треки і знімати кліпи.

Музичний зліт і головні хіти

Перші сольні релізи з’явилися ще на початку 2010-х. Серед них — «Глубоко» (2011), «Море», «Черный чай», «Лети, моя Птичка, лети» (усі 2014). Потім вийшли «Дым кальяна» і «Я не опоздал» (2016). Справжній прорив стався у 2018–2019 роках. Трек «Папин Бродяга» показав, що Кензов вміє створювати пісні, які чіпляють за живе. Але справжньою народною хвилею стала композиція «По кайфу» 2019 року. Простий, запальний приспів, яскравий кліп режисера Михайла Морскова і фраза «обстановка по кайфу» миттєво розлетілися мережею. За даними TopHit, лише за 2020 рік артист зібрав понад 35 мільйонів переглядів на YouTube, а сам кліп «По кайфу» набрав більше 27 мільйонів.

Того ж 2019-го вийшли «РакетаБомбаПетарда» і «Девочка Жасмин». У 2020-му — «Отвечаю» та дует «Просто потеряйся» з Жекою Баяністом. Ці треки закріпили за Кензовим статус одного з найуспішніших українських виконавців у жанрі поп і хіп-хоп. У 2020 році він отримав одразу дві нагороди Top Hit Music Awards: «Найкращий виконавець YouTube Ukraine» і «Відеокліп року» за «По кайфу». А в 2021-му пісня перемогла на YUNA в номінації «Найкращий поп-хіт».

Стиль Олега завжди був відкритим і танцювальним. Він не гнався за складними текстами чи експериментами — його сила в енергії, емоції і здатності створити атмосферу, у якій хочеться рухатися. Саме тому його пісні так часто звучали на вечірках, у таксі і на літніх фестивалях.

Телебачення і сценічна харизма

Окрім музики, Кензов активно працював на телебаченні. У 2019 році він став ведучим четвертого сезону реаліті-шоу «Кохання на виживання». Харизма і вміння тримати камеру допомогли йому швидко знайти спільну мову з учасниками і глядачами. У 2020-му він узяв участь у проєкті «Діти проти зірок», а в 2021-му з’явився в другому сезоні шоу «Маска» в образі Мухомора. До фіналу він дійшов і посів третє місце. Ці проєкти показали інший бік артиста — не лише співака, а й шоумена, здатного працювати в різних форматах.

Особисте життя: три шлюби і нові сторінки

Особисте життя Олега Кензова завжди привертало увагу. У 2012 році він одружився з Анастасією Полубесовою. Наступного року в подружжя народилася донька Евеліна. Шлюб проіснував недовго — у 2014-му пара розлучилася. У 2015 році Кензов одружився вдруге — з Наталією, більш відомою як DJ Madonna. Цей союз також завершився розривом через кілька років. Після розлучення колишня дружина публічно звинувачувала артиста в домашньому насильстві та проблемах із речовинами, а він, у свою чергу, заперечував ці заяви.

Близько 2023 року в житті співака з’явилася третя дружина — громадянка Грузії Медея (до шлюбу Тібунашвілі). Пара проживає переважно за кордоном, багато подорожує. У них народилася спільна дитина. За словами колишньої дружини DJ Madonna, на початку 2025 року Олег перебував у Греції і планував отримати грузинське громадянство. Сам артист у соціальних мережах показує сімейні моменти, виступи та подорожі країнами Європи.

Цікаві факти про Олега Кензова

  • Батькам було лише по 17 років, коли народився майбутній співак — він став ранньою дитиною в родині.
  • Перший серйозний музичний досвід отримав у клубах Полтави ще підлітком, працюючи MC і виконуючи власні треки.
  • Пісня «По кайфу» стала не просто хітом, а справжнім культурним феноменом — її цитували, пародіювали і танцювали по всій країні.
  • У шоу «Маска» він дійшов до фіналу в образі Мухомора, показавши вміння працювати в умовах повної анонімності.
  • Незважаючи на переважно російськомовний репертуар ранніх років, у 2020-х артист почав випускати україномовні пісні і анонсував перший український альбом на 2026 рік.

Сучасний етап: виступи за кордоном і нові релізи

Після початку повномасштабної війни Олег Кензов спочатку публічно засуджував агресію і навіть випускав україномовні треки. Проте з літа 2022 року він активно гастролює за кордоном. У 2024 році його ім’я з’являлося на афішах російських фестивалів у Німеччині, зокрема Jarmarka. Це викликало хвилю критики в українському інформаційному просторі. Сам артист продовжує виконувати як старі російськомовні хіти, так і нові україномовні композиції. Серед останніх релізів — «Ти моя квіточка» та інші треки, які він презентує через соціальні мережі.

Станом на 2025–2026 роки Олег Кензов переважно виступає в Грузії, Греції та інших європейських країнах. Він зберігає активність в Instagram, де публікує сімейні відео, анонси концертів і нові пісні. Анонсований український альбом має стати важливим кроком у творчості, хоча багато хто чекає, чи виправдає він очікування публіки, яка звикла до старих хітів.

Кар’єра Олега Кензова — це історія людини, яка пройшла шлях від полтавських клубів до мільйонних переглядів на YouTube. Його голос, енергія і вміння створювати прості, але чіткі пісні зробили його впізнаваним далеко за межами України. Сьогодні він живе і працює в іншій реальності — сімейній, міжнародній, з новими викликами і можливостями. Музика ж залишається тією ниткою, яка пов’язує минуле з сьогоденням.

Його головний хіт «По кайфу» досі звучить на вечірках і в плейлистах, нагадуючи, що іноді одна проста фраза може стати символом цілої епохи.

Олег Кензов продовжує творити, виступати і будувати життя за власними правилами. Для когось він залишається зіркою «Х-фактора» і автором танцювальних хітів, для інших — артистом, який обрав свій шлях у складні часи. У будь-якому разі його історія ще далеко не завершена, і нові глави пишуться просто зараз — на сценах різних країн і в сімейному колі.

Від Володимир Левчин

Володимир — контент-менеджер блогу з 5-річним досвідом у створенні захопливого контенту. Експерт у digital-маркетингу, фанат технологій.